3D-printer voor architectonisch beton

Over deze video

De architectuur staat aan de vooravond van een enorme verandering. Waar de invloed van de architect de afgelopen decennia steeds kleiner geworden is, maakt het 3D printen het weer mogelijk om onderscheidende ontwerpen te maken die ook betaalbaar gerealiseerd kunnen worden. Bruil presenteert op Gevel 2016 een 3D-geprinte gevel.

Met twee grote objecten van 1,60 meter hoog, zet Bruil de eerste concrete stappen in de ‘3D printrevolutie’ in de bouw. De producent van prefab beton, betonmortel en mortels voor de gevel, ontwikkelt een 3D-printer voor architectonisch beton, waarmee zij de architect een geheel nieuw scala aan ontwerpmogelijkheden wil bieden. Zowel in vorm, kleur als structuur. “Wij willen de architecten laten zien, hoe 3D-printen de vormentaal van gebouwen kan veranderen. Uiteindelijk kunnen er parametrisch gevormde gevels met een hoge esthetische waarde geprint worden,” zegt Theo Voogd, manager markt & innovatie bij Bruil.

Bruil heeft software laten ontwikkelen, waarmee het 3D-model van de architect eenvoudig omgezet kan worden naar printpaden. Hiermee wordt binnen enkele minuten het printproces en het eindresultaat gesimuleerd, waarna het printen direct gestart kan worden. De lagen kunnen golvende bewegingen maken, zodat nieuwe structuren ontstaan.

Categorieën :
Software
Deel dit bericht :

Gerelateerde video’s