Ontwerp nieuwe woontorens op Wilhelminapier

Over deze video

Het Rotterdamse bureau MVRDV wint de internationale architectenselectie voor het ontwerp van de laatste woontorens op de zuidzijde van de Rotterdamse Wilhelminapier. ‘De Sax’ kenmerkt zich door grote erkers en een soort luchtbrug met restaurant en terras op 70 meter hoogte.

Het voorstel viert het karakter van een woontoren op een uitbundige manier, aldus een perscommuniqué. Tegelijk staan de torens stevig op de grond, met een plint die alles in zich heeft om levendig en stads te worden. Bijzonder is dat het stadsleven ook de hoogte in gaat: beide woontorens worden op 70 meter hoogte verbonden door een hotel inclusief restaurant en groot terras.

De Rotterdamse Wilhelminapier heeft zich vanaf begin jaren 1990 ontwikkeld van vervallen havengebied tot levendig deel van de binnenstad van Rotterdam. De landtong tussen de Nieuwe Maas en de Rijnhaven is onder meer bekend van de Cruiseterminal, Hotel New York, het Nederlands Fotomuseum en de spectaculaire hoogbouw.

Categorieën :
Design
Deel dit bericht :

Gerelateerde video’s